سلام. حدود دو سال نیم می‌شود که پذیرشگر یک هتل چهارستاره در اصفهان هستم (البته در کنار تدریس موسیقی و ترجمه‌ی کتاب) و در این دو سال و نیم روزهای کاری بسیار جالب و متفاوتی را پشت سر گذاشته‌ام. دوست دارم از تجربه‌ها و خاطراتم بیشتر برای شما صحبت کنم.

برای شروع، پیشنهاد (بهتر است بگویم توصیه) می‌کنم هرگز بدون مدرک شناسایی معتبر به قصد گرفتن اتاق وارد هتل نشوید، به ویژه اگر تنها نیستید و همراه با همسرتان (موقت یا دائم‌) سفر می‌کنید. بنا بر بخشنامه اداره‌ی اماکن، هتلها «باید» هویت فردی که می‌خواهد اتاق بگیرد را شناسایی کنند. راستی کارت شناسایی تاریخ گذشته هم پذیرفتنی نیست. گواهینامه یا کارت پرسنلی منقضی شده دیگر مدرک معتبری به حساب نمی‌آید.

نوروز همین امسال، پذیرای خانواده‌ای بودیم حدود 5 یا 6 نفر. تنها مدرک شناسایی آنها یک کارت ملی مربوط به پدر خانواده بود. وقتی از او مدارک دیگر افراد خانواده را تقاضا کردم گفت: «راستش ما هول هولکی راه افتادیم، یادمون رفت.»

البته خانواده بودن این جمع بر ما روشن بود و با انجام یک تماس تلفنی با مامور اداره اماکن مجوز اقامت‌شان را گرفتیم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

FILM LAND فروشگاه دیجی کالا وبلاگ کمیته تحصیلات تکمیلی مخابرات، دانشگاه صنعتی قوچان روانشناسی برای همه پرسش مهر 99-98 جور وا جور تعمیر گیربکس خودرو Victoria وبگاه جامع معماری و سازه هوشمند جهان در خیالِ آسمان